Browsing Tag

Danilo Alvesh

VIDEO | Danilo Alvesh në formë, sërish gol në Kazakistan

Danilo Alvesh duket se më në fund i ka nxehur motorët. Ish-sulmuesi i Flamurtarit ka shënuar përsëri në Kazakistan, ku aktivizohet me ekipin e Okzhetpes. Pas golit të shënuar dy javë më parë në sfidën ndaj Shaktar Karagandit të Donjet…

Danilo Alvesh e thotë hapur: Flamurtarin po e vrasin

Pas 3 vitesh në Vlorë, ku u kthye ndër lojtarët më të rëndësishëm, përveçse më të paguar, Danilo Alvesh i ka dhënë lamtumirën Superiores. Braziliani, i cili edhe verën e shkuar shkoi për pak javën në kategorinë e dytë turke, tashmë ka…

Danilo Alvesh bëhet çështje, Sinan Idrizi “kërcënon”

Danilo Alvesh është sërish çështje në Vlorë. Sulmuesi brazilian nuk ka ndërmend të kthehet në Shqipëri pa u paguar. Nuk ndodh për herë të parë diçka e tillë, por tanimë administratori Sinan Idrizi nuk ka duruar më. “I kemi dërguar letër…

Flamurtari barazon në Fier, asnjë minutë për Alvesh

Flamurtari ka zhvilluar një ndeshje miqësore sot në Fier me Apoloninë, duke shfrytëzuar ndalesën e kampionatit. Një takim i mbyllur në barazim 1-1, me fierakët që arritën të shënonin të parët në portën e vlonjatëve. Hidersha ishte autori…

Shkelmi i Grecës, Alvesh publikon një video gjeniale

Goran Siljanovski shpëtoi mirë në ndeshjen me Tiranën. Mbrojtësi i djathtë, për pak sa nuk mori një goditje nga ana e Bedi Grecës. Ky i fundit i shpëtoi ndëshkimit, ndërkohë që Danilo Alvesh nuk e ka humbur mundësinë të bëjë shaka me atë që…

Alvesh: Ky Flamurtar më i fortë, tani duam trofe!

Minuta e 93-të dhe ndaj Shkumbinit u shfaq Danilo Alvesh. Sulmuesi braziliani shënoi golin e vetëm në fitoren me peqinasit në turin e parë të Kupës së Shqipërisë. Ndihet mirë për rikthimin, ndërkohë që thekson se ky Flamurtar është më i…

Danilo Alvesh zbarkon në Vlorë, prezantohet te Flamurtari

Danilo Alvesh është rikthyer në Vlorë dhe është gati për të rinisur aventurën e re me Flamurtarin. Një përforcim i mirë për sulmin e Dajës dhe klubi vlonjat ka zyrtarizuar rikthimin e tij në ekip. “Zyrtare ! Danilo Alvesh përsëri Kuqezi !…

Zyrtare: Nis festa, rikthehet Danilo Alvesh

Ndodh ajo që u tha sot dhe Flamurtari ka bërë një goditje: Danilo Alvesh zyrtarisht është rikthyer te kuqezinjtë dhe do të vijojë të japë kontributin e tij për skuadrën e drejtuar nga Ilir Daja. Një lajm i mirë edhe për trajnerin…