Browsing Tag

Dallas Mavericks

Skandal në NBA, lojtari i Dallas akuzohet për përdhunim!

Një skandal ka ndodhur në basketbollin amerikan. Letonezi i Dallas Maveriks, Kristaps Porzingis, është akuzuar për dhunë seksuale. 23-vjeçari i NBA është i dëmtuar prej shkurtit të vitit të kaluar, ndërsa ngjarja është bërë publike nga “New…

Raptors bëjnë detyrën, rikthehen Lakers dhe Mavericks

Toronto Raptors ka bërë detyrën kundër Chicago Bulls, duke triumfuar me rezultatin 95-89. Kawhi Leonard, si zakonisht ishte në lartësinë e duhur. Ai realizoi 27 pikë për kanadezët, të cilët regjistruan fitoren e 27 sezonale. Rikthehet te…

Clippers likuidojnë Maveriks, Harden nuk mjafton për Rockets

Los Angeles Clippers kanë gjetur rrugën e fitores, teksa kanë mposhtur 125-121 Dallas Mavericks. Një ndeshje e nisur mirë, me dy periodat e para që u mbyllën me 11 pikë diferencë. Skuadra nga Teksasi u mundua ta përmbyste rezultat8in, por…

Lillard super, por Mavericks nxjerrin duarbosh Trail Blazers

Damian Lillard ka qenë i pafuqishëm t’i bëjë ballë i vetëm Dallas Mavericks, që kanë mposhtur 111-102 Portland Trail Blazers. 33 pikët e shënuara nga Lillard nuk kanë mjaftuar për skuadrën e tij, pasi skuadra nga Teksasi ishte më lart dhe e…

Warriors marshojnë me Curry-Durant, triumfon edhe Utah Jazz

Golden State Warriors kanë bërë detyrën ndaj Brooklyn Nets, duke fituar me rezultatin 114-120. Një ndeshje e dominuar prej kampionëve në fuqi, që morën fitoren e gjashtë dhe kryesojnë Konferencën e Lindjes me rekordin aktual 6-1. Stephen…