Browsing Tag

Crespo

Krespo kthehet në atdhe, trajner në Primera

Hernán Krespo do të nisë karrierën si trajner në futbollin argjentinas dhe klubi që e ka zgjedhur është Banfield. Ish-sulmuesi legjendar i Riverit, Parmës e disa klubeve të tjera në Europë drejtoi për pak kohë Modena-n në sezonin 2015/16…

Ringritja e Parmës, kthehet legjendari Krespo

Një ikonë e futbollit italian në vitet '90, një shembull se si provinca mund të prodhojë klube të mëdhenj, Parma prej disa vitesh vuan në kategoritë e ulta, si pasojë e falimentimit. Tani më në fund Parma është kthyer në futbollin e…