Browsing Tag

Courtois

Navas: Fitova tre Champions, tani nuk po luaj fare

Me emërimin e Santiago Solarit te Real Madrid, skuadra është rikthyer te fitoret, por situata për disa lojtarë është përkeqësuar. Rasti i Iskos është më i famshmi, por një lojtar tjetër që po kalon një periudhë të errët është portieri…

Tërbim “colchonero” me tradhtarin Kurtua

Tibo Kurtua kaloi para pak ditësh nga Çelsi te Reali i Madridit dhe me një goditje bëri armiq pa fund në Angli e Spanjë. Tifozët e Çelsit e kanë quajtur mashtrues, duke i kujtuar deklaratat e tij plot dashuri për klubin londinez, ndërsa…

Kurtua publikon letër lamtumire, por detyrohet ta fshijë

Gjithçka në shpejtësinë e dritës: Tibo Kurtua lë Çelsin për Realin e Madridit, që pagoi 38 milionë sterlina, ndërsa Kepa kalon nga Atletik Bilbao në Londër për rekordin botëror prej 71 milionë sterlinash, 80 milionë euro. Dy transferime…