Browsing Tag

Chiesa

Kieza është novela italiane e radhës, Fiorentina vendos

Federiko Kieza është xhevahiri më i çmuar axurr. 21-vjeçari këtë vit me Fiorentinën na ka treguar se është një nga talentet më më cilësorë të Serie A dhe jo vetëm. Inter, Juventus dhe Bajern duan shërbimet e tij. Mediet italiane shkruajnë…

Kieza i shumëkërkuar, ylli i Fiorentinës pranon largimin

Federiko Kieza do të largohet nga Fiorentina këtë verë në kërkim të një eksperience të re, por dëshira e tij është që të qëndrojë në Serie A. 21-vjeçari ishte kapiten i Fiorentinës këtë sezon, ku ka bërë paraqitje të shkëlqyera. Kieza…

E ardhmja e Kiezës, trajneri Montela flet hapur

Trajneri i Fiorentinës, Viçenzo Montella ka folur për mediat para ndeshjes kundër Sasuolos, ku përveç takimit në fjalë, foli edhe për të ardhmen e yllit të skuadrës, Federiko Kieza. Sulmuesi italian kërkohet me ngulm nga skuadra e…

Juve do me patjetër Kiezën, Fiorentina i vendos kushtin

Federiko Kieza kërkohet prej kohësh nga Juventusi. Italiani ka mrekulluar kampionët e Italisë me talentin e tij të padiskutueshëm. Fiorentina e di që ka në gjirin e saj një “thesar” dhe do mundohet të marrë maksimumin nga ylli i saj. Në…

Bajerni pazar te Fiorentina, synohet talenti italian

Drejtuesit e Bajernit të Mynihut po përgatiten të investojnë shuma të mëdha parash në merkaton e verës. Arjen Roben dhe Frank Riberi i kanë bërë valixhet gati dhe tani është koha për t’i dhënë një mundësi brezit të ri. Gjatë javëve të…

VIDEO: Fiorentina fiton me simulimin e vitit, VAR me pushime!

Fiorentina fitoi 2-0 ndaj Atalantës sot dhe është e katërta në Serinë A, por për herë të parë në këtë sezon nuk flitet për lojën e saj të bukur. Kjo për faktin se goli i parë i ndeshjes, në minutën e 62-të, ishte një grabitje e vërtetë.…