Browsing Tag

Celina

Strakosha rikthehet titullar, Rashica dhe Celina shkëlqejnë

Thomas Strakosha është rikthyer nga dëmtimi që pësoi në fundin e sezonit të shkuar dhe sot ka luajtur titullar në takimin e Lacios kundër Paderbornit. Portieri kuqezi luajti 90 minuta, duke pësuar 2 gola në këtë sfidë. Lacio triumfoi 4-2…

VIDEO | Celina “magjik”, Durmishaj ngushëllon veten me gol

Fiorin Durmishaj vijon momentin e mirë. Lojtari kuqezi ka shënuar përsëri me Panionisin, ku për fat të keq ekipi i tij është mposhtur me shifrat 3-1 nga Janina e Andi Lilës. 22-vjeçari shënoi golin e barazimit të përkohshëm në minutën e…

Siti shet Celinën, sulmuesi kryen testet mjekësore

Klubi i “Championship” në Angli, Suonsi, në prag të nisjes së kampionatit, ka bërë 2 goditje të reja në merkato. Bersant Celina dhe Beri MekKei janë futbollistët më të rinj të ekipit uellsian. Besart Celina sezonin e kaluar u aktivizua…

Celina kthehet në Angli, Siti e huazon sërish

Klubi anglez Ipsuiç Taun ka bërë me dije se ka huazuar për një vit nga Mançester Siti yllin kosovar të këtij ekipi Bersant Celina. Mesfushori 20-vjeçar, i cili ka luajtur vetëm një ndeshje me Sitin (një asist për Agueron në humbjen 3-1…