Browsing Tag

Castillejo

Nuk preferohet te Milani, spanjolli drejt La Ligas

Samu Kastileho mund të largohet nga Milani këtë verë. Edhe pse Suso e Çalhanoglu nuk kanë bërë sezonin e tyre më të mirë, sërish kanë luajtur më shumë se anësori spanjoll, i cili po mendon sëriozisht largimin. Kastileho ka luajtur vetëm…

VIDEO | Milani dhe Higuain zhbllokohen, Donaruma monumental

Milani më në fund është rikthyer te fitorja, duke triumfuar 2-1 ndaj Spali në “San Siro”, ku heroi i takimit ishte Gonzalo Higuain. Një fitore që i jep frymëmarrje dhe trajnerit Gatuzo, i cili ishte në shënjestër për sa i përket rezultateve…

Nis epoka e re, flasin tre blerjet e Milanit

Tri blerjet që mbyllin merkaton e Milanit Laksalt, Bakajoko dhe Kastijeho kanë folur para gazetarëve për aventurën e re në skuadrën kuqezi. Të tre lojtarët janë shprehur mjaft të nderuar që do të veshin fanellën e skuadrës 7-herë kampione…

E kryer/ Kastijeho është kuqezi, Milani heq qafe Bakan

Tashmë është kryer edhe lëvizja e radhës nga Milani: Samu Kastijeho është kuqezi dhe që sonte do të jetë në Milano. Nesër do të kryhen kontrollet mjekësore dhe më pas spanjolli do të firmosë kontratën që do të ta lidhë me klubin kuqezi.…