Browsing Tag

bvb

VIDEO | Bajerni e nis mbrapsht, Superkupa i takon Dortmundit

Borusia Dortmund e nis në mënyrën më të mirë të mundshme sezoni e ri duke siguruar trofeun e Superkupës së Gjermanisë. Verdhezinjtë mposhtën Bajernin e Mynihut me rezultatin 2 – 0 falë golave të Alkaser dhe Sanço. Ky është trofeu i…

Dortmundi hedh sytë nga Milani, gati oferta për mbrojtësin

Borusia e Dortmundit ka si prioritet merkatoje blerjen e një mbrojtësi të majtë. Gjermani Marsel Shmelzer nuk jep garanci për të ardhmen, ndërsa i riu Ashraf Hakimi është në huazim nga Real Madrid dhe pozicioni i tij i preferuar është ai i…