Browsing Tag

Bursa

Humbja fatale për Ajaksin, pasojat ndihen edhe në bursë

Ajaksi është një klub i kuotuar në bursë dhe çdo rezultat, pozitiv apo negativ qoftë, ka ndikimin e vet. Humbja me Totenhemin në sekondat e fundit dhe eliminimi kanë bërë që aksionet e “Harkëtarëve” të bien me 21%. Fitorja e ndeshjes së…

“Efekti CR7”, aksionet e Juventusit kapin vlerën rekord

Në shtatë vitet e fundit Juventusi ka pësuar një rritje meteorike. “Zonja e vjetër” përveç dominimit absolut në Serie A, ka ditur dhe të rrisë pak e nga pak fuqinë financiare. Frytet e kësaj punë, tashmë duken hapur, pasi Juventusi i sotëm,…