Browsing Tag

Bruno Dita

Fatura e fitores, Skënderbeu pa dy titullarë në kryeqytet

Skënderbeu mori një fitore me vlera kundër Flamurtarit dhe vendi i tretë tashmë është më pranë. Gjithsesi nuk ka kohë për të festuar, pasi ndeshja e radhës në kampionat luhet në transfertë kundër Tiranës. Një finale. Triumfi i korçarëve…

Shehi paralajmëron rivalët, Dita mesazh për drejtuesit

Skënderbeu e mbylli vitin jo në mënyrën e duhur, çka ka bërë që edhe vendi i parë të jetë shtatë pikë larg. Gjithsesi në kampin korçar tregojnë se kanë shumë uri për të fituar. Është mesfushori Bruno Dita ai që shprehet kështu në…

Skënderbeu pa dy titullarë, rikthehet vetëm kapiteni

Skënderbeu nuk po kalon një moment të mirë, teksa në të tri ndeshjet e fundit ka marrë vetëm një pikë. Stafi teknik dhe drejtuesit presin reagimin e skuadrës në takimin e radhës me Luftëatrin. Fitorja është i vetmi objektiv kundër

Dita: Kampionat i ekuilibruar, rivalët i kemi mundur bindshëm

Bruno Dita shënoi golin që vulosi fitoren e Skënderbeut në Gjirokastër. Pas ndeshjes, në një lidhje direkte me emisionin “Gol pas Goli” në Supersport u shpreh: “Ndryshon vetëm në emër, pasi në dëshirë dhe në uri për të fituar çdo ndeshje…

Shehi, një “merak” para Teutës

Skënderbeu u ndal në barazim në ndeshjen kundër Tiranës në shtëpi dhe nën urdhrat e trajnerit Orges Shehi nuk ishte mesfushori Bruno Dita. Momentalisht ai vijon me seancat riaftësuese dhe ende nuk dihet nëse do të jetë gati për takimin e së…