Browsing Tag

Berlusconi

E kryer, Berluskoni dhe Galiani i rikthehen futbollit

Silvio Berluskoni e ka të vështirë të ndahet nga futbolli dhe për këtë ka vendosur të blejë shumicën e aksioneve të klubit të Monzës. Krahu i tij i djathtë do të jetë sërish Adriano Galiani, i cili ka qenë administrator i deleguar edhe te…

Berluskoni pa mëshirë: Ky Milan të bën me dhimbje stomaku

Silvio Berluskoni e shiti Milanin përfundimisht verën që shkoi, por herë pas here jep mendimin e ve për ecurinë e klubit që e ngjiti në majën e botës nga fundi i viteve ’90 deri para një dekade. “Bëj gjithmonë tifozllëk për Milanin, por…