Browsing Tag

Beqiri

Dy miqësore në dy ditë, Shqipëria U17 zbret në fushë

Shqipëria U17, e drejtuar nga Elvin Beqiri, do të zbresë në fushën e lojës me datat 13 dhe 15 gusht, për të luajtur dy sfida miqësore kundër bashkëmoshatarëve të Bosnje-Hercegovinës. 17 vjeçarët kuqezi do të kenë mundësinë për të shkëlqyer…

Kamza me sytë nga Teqja, Beqiri humbet Flamurtarin

Kamza ka arritur dy rezultate pozitive radhazi dhe tani shpreson që të mos dalë pa pikë edhe në takimin e radhës me Flamurtarin. Edhe pse nuk është një mision edhe aq i lehtë. Ndonëse skuadra duket se është rritur nga ana psikologjike,…

Kapiteni Beqiri: Luftëtari ka rigjetur besimin

Mbrojtësi vlonjat thekson se me ardhjen e trajnerit Lika impenjimi në stërvitje është më i madh dhe skuadra është më e përgatitur   Gëzim Beqiri Pavarësisht kushteve të motit, Luftëtari ka zhvilluar stërvitjen dje në “Fushën e…

Kapiteni Beqiri: Me Lushnjën shënojmë dhe prishim mallkimin

Mbrojtësi i Luftëtarit vlerëson paraqitjen e ekipit në ndeshjet e fundit dhe shpreh bindjen se këtë javë do të vijë fitorja e munguar Gëzim Beqiri Në tri ndeshjet e fundit ndaj Partizanit, Kukësit dhe Skënderbeut, Luftëtari ka pësuar…

Pas lojtarëve, Duro merr edhe ndihmëstrajner nga Tetova

Që në muajin maj “infosport.mk” publikoi lajmin se Shpëtim Duro dëshironte të merrte Jeton Beqirin në Vlorë. Bëhej fjalë për trajnerin e skuadrës U-19 të Shkëndijës së Tetovës, që ishte një ndër ekipet më të mira të sezonit të fundit.…

Beqiri: Pa para, nuk ka Vllazni të madhe

Ish-kapiteni i kuqebluve që çoi Vllazninë në Europë me të rinjtë bën apel që skuadra të plotësohet me lojtarë cilësorë, mandej nëse ato janë shkodranë do të jetë edhe më mirë Gaspër Marku Ish-futbollisti shkodran, Elvin Beqiri, që…