Browsing Tag

Beograd

Shaqiri s’udhëton drejt Serbisë, Klop shpjegon vendimin

Xherdan Shaqiri nuk ka udhëtuar me skuadrën e Liverpulit në transfertën ndaj Cërvena Zvezdës në Beograd. Trajneri i “të kuqve”, Jyrgen Klop, ka shpjeguar arsyen e këtij vendimi, që nuk mund të konsiderohet si i papritur. “Kemi dëgjuar e…

Shaqiri flet për të shkuarën, të tashmen dhe… Beogradin

Xherdan Shaqiri po kalon një moment të mirë te Liverpuli mund të thuhet, pasi po gjen minuta e tij edhe pse ka një konkurrencë shumë të madhe. Jurgen Klop ka besim se 27-vjeçari me origjinë shqiptare, por që luan për përfaqësuesen e…

Napoli hap fals në Beograd, vështirësohet kalimi i grupit

Napoli i Karlo Ançelotit nuk e ka nisur siç duhet rrugëtimin në edicionin e ri të Champions-it. Skuadra italiane ka barazuar 0-0 në trasnfertën ndaj Crvena Zvezdës në një ndeshje, ku dhe pse dominuan nuk arritën të jetë konkret me rastet që…