Browsing Tag

Bendtner

Bendtner nuk ia hedh drejtësisë, tani e pret burgu!

Ish-sulmuesi i Arsenalit dhe kombëtares daneze Niklas Bendtner nuk ia ka dalë t’i shpëtojë drejtësisë daneze. 30-vjeçari rrahu një taksist në Kopenhagen më 9 shtator pas një debati për faturën e udhëtimit. Taksisti mbeti me nofull të…

Bendtner e pëson keq, gjykata daneze e çon në burg

Sulmuesi danez Niklas Bendtner është shpallur fajtor për ushtrim dhune ndaj një shoferi taksie. Gjykata e Kopenhagenit e ka dënuar 30-vjeçarin me 50 ditë burg, ndërkohë që avokati i lojtarit e ka apeluar këtë vendim të gjyqësorit.…