Browsing Tag

Azerbajxhan

Politika në mes, Arsenali në finale pa fantazistin

Finalja e Europa League do të zhvillohet për herë të parë në Baku të Azerbaixhanit. Vendndodhja  e eventit të shumëpritur nuk ishte idealja për skuadrën e Arsenalit, që ka në gjirin e saj futbollistin armen Henrik Mkihtarjan. Situata e…

Azerbajxhan-Kosovë, “lufta” sapo ka nisur

Tani UEFA mund të jetë në hall të madh. Nations League nis në shtator dhe Kosova do të duhet të udhëtojë drejt Azerbajxhanit për të luajtur kundër azerëve. Takimi i datës 8 shtator mund të pasohet me një skandal diplomatik dhe sinjali i…