Browsing Tag

Aston Vila

Aston Vila tjetër nivel, tenton kampionin e Evropës

Aston Vila luante në Championship sezonin e kaluar, por këtë verë është klubi që ka harxhuar më shumë në merkato. Anglezët kanë shpërthyer, duke kaluar tavanin 100 milionëve dhe thyer rekordin e historisë se klubit. Së fundmi, mediet…

Siti fillon spastrimet, arkëtohen 23 milionë nga dy lojtarë

Mançester Siti ka filluar spastrimet për sezonin e ri. Dy lojtarë e parë që do t’i largohen kampionëve të Anglisë janë braziliani Duglas Luiz dhe futbollisti anglez Fabien Delf, i cili gjatë viteve të fundit është aktivizuar më së shumti si…