Browsing Tag

Arjen Roben

Roben merr vendimin drastik: I jap fund përfundimisht

Futbollisti i njohur holandez, Arjen Roben, ka lajmëruar dorëheqjen nga futbolli profesionist. 35-vjeçari ka bërë të ditur se ky vendim vjen si pasojë e dëmtimeve të shumta që ai ka pësuar gjatë viteve të fundit, eksperienca të cilat ai nuk…

Roben në pritje, pista e vetme duket Kina

Te Bajerni i Mynihut, ka mbaruar një epokë. Arjen Roben dhe Frenk Riberi, dyshja e njohur si "Robbery", do të largohen nga bavarezët në fund të sezonit, skuadër me të cilën së bashku kanë luajtur 22 vite. Roben ka luajtur 306 ndeshje dhe…

Roben: Kalimi te Bajerni, vendimi më i mirë në karrierë

Arjen Roben është gati për të nisur sezonin e 10-të me Bajernin e Mynihut. Bundesliga nis në fundjavë dhe Hofenhajmi është kundërshtari i parë i bavarezëve, por holandezi rikthehet pas në kohë. Në verën e vitit 2009, ai la Realin e Madridit…