Browsing Tag

Aristidi Kolaj

Kolaj dopietë me Sasuolon, Binaku rikthehet titullar

Sulmuesi i kombëtares shpresa, Aristidi Kolaj, ka qenë autori i një dopiete në fitoren 10 – 1 të Sasuolos ndaj amatorëve të Çiliverge Mazanos. Sulmuesi 20-vjeçar ka qenë një ndër lojtarët më të dalluar të ekipit primavera të klubit emilian.…

Lleshi dhe Kolaj njëzëri: Drejt Turqisë vetëm për fitore!

Shqipëria U21 do të luajë tre ndeshje, një zyrtare dhe dy miqësore. Me datë 7 qershor luajmë në Turqi, ndërsa me 9 dhe 11 qershor zhvillohen dy miqësoret kundër Uellsit. Sot ka qenë radha e Kleandro Lleshit dhe Aristidi Kolajt për të…

Feston sulmuesi i Shqipërisë U21, Kolaj i shënon Milanit

19-vjeçarët e Sasuolos fituan kundër moshatarëve të Milanit me rezultatin 3-0 në ndeshjen e sotmes për kampionatin “Primavera”. Fitore e pastër për ekipin e Aristidi Kolajt, i cili shënoi një nga golat e ndeshjes. Lojtari ofensiv shënoi…