Browsing Tag

Alves

Dani Alvesh i papunë, kërkon ndihmë nga…Instagrami

Dani Alvesh vazhdon të sfidojë vitet teksa tregon një formë të shkëlqyer në moshën 36-vjeçare. Kapiteni i përfaqësueses së Brazilit mbylli së fundmi bashkëpunimin me francezët e PSG-së dhe është vënë në kërkim të një ekipi të ri. Alvesh…

Dani Alvesh nuk ka të ngopur: Dua rinovim dhe Botërorin!

Dani Alvesh nuk mundi të ishte pjesë e Botërorit “Rusi 2018”. Mbrojtësi i PSG-së pësoi një dëmtim gju në muajin maj që i hoqi atij mundësinë e të qënit pjesë e kombëtares së “Seleçaos”. Mungesa e e tij u ndje shumë pasi as Danilo dhe as…

Alvesh sfidon vitet, te PSG-ja e kanë gati “dhuratën”

Dani Alvesh ishte ndër lojtarët më të mirë në fushë në fitoren e PSG-së ndaj Mançester Junajtid në mesjavë. Mbrojtësi brazilian vazhdon të sfidojë vitet duke luajtur në nivel elitar edhe pse për kam muaj do të mbushë 36 vjeç. Sipas së…

Askush si ai, Dani Alvesh hyn në historinë e PSG-së

Mesfusha është kthyer në një makth për skuadrën e PSG-së. Dëmtimi i Verratit dhe raporti i keq i klubit me Adrien Rabio kanë detyruar trajnerin Tomas Tuhel të bëjë disa eksperimentime të çuditshme. Në takimin e djeshëm dyshja e mesfushës…

Duro “vendos pikat mbi i”: Danilo Alvesh nuk preket!

Danilo Alvesh dhe Flamurtari, një binom i pandashëm prej janarit 2016, kur braziliani zbarkoi në Vlorë. Vlonjatët e duan dhe e respektojnë, pasi braziliani është një nga ata sulmues që vrapon dhe lufton si pak të tjerë. Nuk shënon shumë, e…