Browsing Tag

Alkaser

Alkaser vishet verdhezi, ja detajet e marrëveshjes

Pako Alkaser është larguar nga Barcelona pas dy sezonesh zhgënjyese te skuadra katalanase. Aventura e re e spanjollit do të jetë në Bundesligë, ku ka firmosur për skuadrën e Borusias së Dortmundit. Te verdhezinjtë, 24-vjeçari do rikthehet…

Alkaser kalon në Bundeligë, ja sa do shpenzojnë gjermanët

Pako Alkaser nuk do të jetë më një lojtar i Barcelonës. Të paktën deri në sezonin tjetër. Sulmuesi spanjoll do të huazohet në Gjermani për një vit te skuadra e Borusias së Dortmudit.  Alkaser do të jetë titullar i padiskutueshëm në klubin e…

Sirena gjermane për Alkaser, ja situata…

Aventura e Pako Alkaser te Valencia nuk ka shkuar siç pritej. Në dy vite te katalanasit, minutat kanë qenë të pakta dhe 30 milionë eurot e shpenzuara për të po duken të çuara dëm. Por,  spanjolli është ende i ri, vetëm 24-vjeç dhe shumë…