Browsing Tag

Albpetrol

Përforcohet Albpetroli, i merr dy futbollistë Apolonisë

Edhe pse merkato është mbyllur më 31 janar, për skuadrat e Kategorisë së Dytë mundësitë për të përforcuar skuadrat janë ende të hapura, pasi kampionati rifillon më 17 shkurt me fazën e dytë. Një ndër skuadrat e kësj kategorie që kërkon…

Apolonia fiton derbin ndaj Albpetrolit, Besa mundet nga Gjilani

Apolonia ka zhvilluar ditën e sotme një test miqësor ndaj skuadrës “fqinje” të Albpetrolit. Ndeshja ndaj skuadrës nga qyteti i Patosit nuk ishte e lehtë, por në fund mjaftoi goli i mesfushorit Sota në minutën e 60-të për t’i dhënë fitoren…

Tomori anulon miqësoren, shkak terreni i rënduar

Kushtet e këqija atmosferike të ditëve të fundit kanë bërë që shumë prej terreneve sportive në Shqipëri të degradojnë në gjendje të mjerueshme. Ky fenomen po ndikon për keq në fazën përgatitore të disa klubeve, një ndër to dhe Tomori.…

Shkëlqen Albpetroli, Besa thyhet në Patos

Albpetroli ka mundur sot Besën me 1-0, duke treguar se është pretendent serioz për ngjitje në Kategorinë e Parë, aty ku bën pjesë Besa, e riformatuar këtë janar. Në mesin e pjesës së parë Albpetroli fitoi një 11-metërsh që e shndërroi në…

Albpetroli “bën zap” Apoloninë

Skuadra fierake ka ende shumë punë për të bërë deri në startin e garës Apolonia dhe Albpetrol kanë zhvilluar mes tyre "derbin" miqësor në aneksin e stadiumit "Loni Papuçiu". Takimi është mbyllur në paqe, 1-1, me nga një gol në secilën…