Shkëlqen Albpetroli, Besa thyhet në Patos

0

Albpetroli ka mundur sot Besën me 1-0, duke treguar se është pretendent serioz për ngjitje në Kategorinë e Parë, aty ku bën pjesë Besa, e riformatuar këtë janar.

Në mesin e pjesës së parë Albpetroli fitoi një 11-metërsh që e shndërroi në gol Gëzim Hysko. Kushtet e terrenit kanë qenë të vështira, thuajse i pamundur për kavajasit ambientimi.

Në të tre takimet miqësore të kësaj periudhe Besa nuk ka realizuar asnjë gol dhe vuajtjet në finalizim kërkojnë tanimë një impenjim ndryshe nga futbollistët e këtij reparti që është riformatuar nga e para.

Albpetroli merr një fitore me rëndësi të madhe në aspektin psikologjik, sepse përveç rezultatit, edhe në lojë nuk ishte aspak inferior ndaj një rivali të një kategorie më lart.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.