Browsing Tag

Agim Canaj

Sfidë e veçantë me Dinamon, Canaj: Meritojnë respekt!

Java e 25-të ka një përballje “big”, Dinamo-Vllaznia, ndeshje që do të luhet në Kompleksin “Internacional” në Pezë-Helmës. Si rrallë herë në futbollin shqiptar, në kategori inferiore këto dy skuadra vijnë në këtë përballje mes tyre me 27…

Agim Canaj largohet me “lezet”, fluturon drejt Anglisë!

Vllaznia ende nuk i ka zgjidhur problemet dhe kjo u pa edhe në seancën e djeshme stërvitore, ku mungoi trajneri Agim Canaj. Safet Osja dhe Ideal Lekiqi ishin ata që stërvitën skuadrën, ndërkohë që për kreun e pankinës thuhej në ambientet…

Konfirmohet Agim Canaj, Vllaznia del me komunikatë zyrtare

Vllaznia është drejt rikthimit në Superiore, por së fundmi ka pasur probleme. Trajneri Agim Canaj është vënë në pozicion të vështirë, teksa mësohet se ka pasur presione karshi tij. Gjithashtu e njëjta gjë thuhet edhe për administratorin e…

Agim Canaj nuk duron, paraqet dorëheqjen

Seanca stërvitore e ditës së sotme te Vllaznia është anuluar dhe ajo është zëvendësuar me një mbledhje! Nën drejtimin e kryetares së Bashkisë, Voltana Ademi, kanë qenë trajneri Agim Canaj, Administratori klubit Suad Lici, si dhe drejtori…

Canaj pas debutimit: Ka diçka që më shqetëson!

Agim Canaj e nisi me këmbë të mbarë ë krye të Vllazninë. Shkodranët mposhtën me katër gola Besëlidhjen dhe rikthimi në Superiore është formalitet për kuqeblutë. Gjithsesi ka edhe gjëra që shqetësojnë dhe një prej tyre është edhe mungesa e…

Zyrtare: Pasuesi i Hasan Likës, Vllaznia gjen trajnerin e ri

Hasan Lika u largua nga Vllaznia para pak ditësh dhe tashmë ka ardhur njoftimi për pasuesin e tij. Do të jetë Agim Canaj ai që do të drejtojë kuqeblutë në vazhdim. Një rikthim i teknikut në Shkodër, pasi ka punuar me Vllazninë edhe në të…