Browsing Tag

Agim Ademi

Skandal në Kosovë, dënohet me burg presidenti i FFK-së!

Agim Ademi, kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, është dënuar me 9 muaj burg. Ditën e sotme ai është paraqitur në gjykatë dhe është marrë vendimi. Ademi dhe Muharrem Rama (është dënuar me një vit burg) akuzoheshin për shkak të…

Prezantohet projekti i stadiumit, investim gjigant në Kosovë

Lajmet e mira nuk po kanë fund për futbollin në Kosovë. Ditën e sotme është prezantuar projekti i stadiumit të ri kombëtar. Impianti ri do të ndërtohet në afërsi të Drenasit dhe do të ketë një kapacitet prej 30 mijë vendesh. Ndërtimet…

Një talent i Bundesligës drejt Kosovës, Ademi zbulon emrin

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka qenë i ftuar në emision “Debat Plus” në “RTV Dukagjini”, ku ka folur mbi tema të ndryshme që prekin futbollin në Kosovë. Kur u pyet në lidhje me bisedimet me lojtarët e rinj të…

Ademi: Mund të kishte më keq, ja pse besoj

Agim Ademi, kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, ka komentuar shortin për përfaqësuesen Dardane. Ai shpreson shumë që të shfrytëzohet entuziazmi që ka ekipi, por edhe cilësitë e lojtarëve. “Shorti mund të ishte edhe më i vështirë.…

Loret Sadiku te Shqipëria? Tani nuk ka më dilema!

Loret Sadiku refuzoi t’i bashkohej Shqipërisë për ndeshjet me Skocinë dhe Uellsin. Edhe pse trajneri Kristian Panuçi u shpreh se ka kërkuar kohë dhe se nuk ka refuzuar, çdo është e qartë dhe zgjedhja e mesfushorit-mbrojtës të Kasimapasha…

Asnjë polemikë, Ademi: Suksese Ismajlit dhe Dermakut

Kastriot Dermaku la Kosovën për Shqipërinë dhe ishte i ftuar për ndeshjet me Jordaninë dhe Izraelin në muajin tetor, ndërkohë që sërish trajneri Kristian Panuçi e ka përfshirë në listë për takimet me Skocinë dhe Uellsin. Veç Dermakut,…