Browsing Tag

Abaz Karakaci

Spikati me Egnatian, dy oferta për Karakaçin

Egnatia e nisi vitin me një ndryshim në pankinë, teksa vendin e Ilir Duros e zuri Bledar Sinella. Te Rrogozhinasit do të ketë lëvizje, si në hyrje ashtu edhe në dalje. Drejtuesit po punojnë për ta përforcuar skuadrën, por ka edhe lojtarë që…

Egnatia tenton një shkodran për mesfushën

Egnatia ka bërë disa afrime këtë verë, por ende nuk e ka mbyllur merkaton. Drejtuesit e klubit rrogozhinas janë duke punuar për të bërë edhe një tjetër afrim dhe “SportEkspres.com” mëson se kanë nisur bisedimet me një mesfushor dhe nesër…

Karakaçi lojtar i lirë, ekipi i ri çështje ditësh

Kastrioti u ngjit në Superiore dhe sezonin e shkuar për këtë arritje dha kontribut edhe mesfushori Abaz Karakaçi. Futbollisti 25-vjeçar ishte një nga shkodranët e afruar në verë. Pas nje eksperiencë në Lezhë me Besëlidhjen ai u rikthyer në…