Taekuondo, Juirdo Cani fiton medalje në Greqi për Tiranën

0

Juirdo Cani, sportisti i Tiranës në Taekuondo, ka qenë pjesëmarrës në kampionatin G1 GREECE OPEN dhe që andej ka ardhur me medalje bronzi.

Në ndeshjen e parë, ai ka mundur kundërshtarin grek 12-4. Më pas fitoi ndaj izraelitit 26-18, si dhe qipriotit 14-9. Është mundur në gjysmëfinale nga portugezi Nuno Kosta, 24-21. Megjithatë përfaqësimi i tij ka qenë i shkëlqyer, edhe për faktin se kishte përballë rivalë cilësorë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.