Sulmuesi i Shqipërisë duhet të ndihet krenar, ish-kapiteni i Anglisë flet për të: E di që Chelsea ka Armando Brojën

0

Armando Broja nuk është vetëm emri më i lakuar në Shqipëri, por njëkohësisht edhe në Londër. Kur flitet për Chelsea e Tuchel aktualisht, preket problemi i sulmuesit dhe menjëherë shfaqet legjionari i Shqipërisë. Së fundmi ishte Alan Shearer, ish-kapiteni i Anglisë që ka përmendur lojtarin e Kombëtares:

“Unë mendoj se te Chelsea janë bërë disa nënshkrime shumë të mirë. Po ashtu si Evertoni, nuk ka dyshime që kanë nevojë për qendër sulmues. Unë e di se ata kanë Armando Brojën, por ai mund të kërkoj pak kohë dhe prandaj duhet të sjellin një qendërsulmues u shpreh”, u shpreh Shearer. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.