“Jam i befasuar nga ajo që gjeta”! U transferua te Cernomorest në kohë l.ufte, Realdo Fili: Shqipëria është më keq se Ukraina tani…

0

Të transferohesh në këto kohë te një ekip ukrainas, kërkon më së paku guxim. Realdo Fili e ka pasur këtë cilësi dhe e shfaqi sërish në merkaton e verës. Futbollisti 26-vjeçar është lojtari më i ri i Cernomorest Odesa në Ukrainë. Por si e gjeti lojtari shqiptar këtë ambient të ri?

Në një intervistë për Kodhelin në “A2 Cnn”, Fili nuk e shmangu batutën e tij që ishte në kufijtë e therrëses, Shqipëria është më keq se Ukraina. “Jam i surprizuar nga situata që kam gjetur. Jo vetëm që nuk ka luf.të, por është shumë qetë dhe nuk ka shenja fare të luf.tës. Madje më shumë lu.ftë ka në Shqipëri se këtu mesa po shoh unë”, u shpreh Fili. /Sport Ekspres/

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.