Statistikat nuk gënjejnë, Liverpuli mund të besojë te titulli

0

Te Liverpuli shpresojnë shumë që ky të jetë edicioni i tyre. Deri më tani, skuadra e Jurgen Klop i ka bërë gjërat mirë, pasi ndodhet në vendin e parë me plot 51 pikë, 6 pikë para rivalëve të Sitit, kur janë luajtur vetëm 19 ndeshje.

“The Reds” besojnë shumë te titulli kampion, por edhe shifrat duket se janë në favorin e tyre. vetëm 2 skuadra më parë kanë mundur që të grumbullojnë më shumë se 50 pikë në 19 ndeshje.

Saktësisht, diçka të tillë e ka arriture Çesli në edicionin 2003-2004 dhe Siti një vit më parë. Në të dyja këto raste, si blutë e Londrës ashtu dhe “qytetarët kanë marrë trofeun në fund. A do të vijojë traditë dhe me “The Reds”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.