Spektakolare/ Armando Broja e cilësoi si ndjenjë të çmendur, tifozët ia bëjnë t’i duket si finale Botërori

0

Armando Broja do të luajë ditën e dielë ndeshjen më të rëndësishme të karrierës derimë tani. Sulmuesi shqiptar është duke kaluar sezon fantastik me Viteshen, por në anën tjetër, edhe vetë klubi po kalon momentin më të mirë të viteve të fundit.

Jo vetëm që po arrihet Europa nga kampionati, por në krahun tjetër kjo skuadër mbërriti edhe në finalen e Kupës. Të dielën do të luhet kundër Ajaksit dhe për këtë arsye tifozët kanë menduar që t’i japin motivimin futbollistëve të tyre duke bërë spektakël piroteknik për t’i vënë “zjarrin” vendit.

“Kjo është ndenjë e çmendur. Jam ende në moshë të vogël dhe do të luajë një finale”, është shprehur Armando Broja që e ndien këtë sfidë disa ditë përpara zhvillimit të saj si të ishte finale Botërori. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.