Spektakël në Irlandë, qendërmbrojtësi shënon golin e vitit

Një gol fantastik është realizuar në mbrëmjen e kaluar në kampionatin irlandez. Në takimin midis Korkut dhe Bohemians, të pranishmit në stadium kanë ngelur të shtangur nga goli fantastik i qendërmbrojtësit Ajan Morris.

Një goditje nga 40 metra që gjeti trëkëndëshin e portës së Korkut dhe ngushtoi diferencën në 2-1. Në momentin e shënimit të golit, pati një konfuzim, pasi nuk u kuptua nëse topi e kaloi ose vijën fatale. Goli ka bërë xhiron e botës dhe me siguri do të jetë një ndër kandidatët për çmimin Puskas.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online