Sot shorti i Europa Leagues, sa pak legjionarë në grupe!

Pas hedhjes së shorit të Championsit sot është radha e skuadrave të Europa League-s, për të mësuar grupet e tyre. Shorti do të hidhet sot në mesditë, saktësisht në orën 13:00 në Monako.

Është bërë dhe ndraj e vazove, por shihet që skuadrat me emër apo ata ekipe që vijë nga ligat e mëdha ndodhen të shpërndara në tre vazot e para. Ajo që bie në sy është fakti se këtë edicion kemi një numër të reduktuar lojtarësh të Kombëtares Shqiptare që do të luajnë në Europa League.

Kështu, në vazon e parë ndodhet Anderlehti i Abazajt, por dhe Lacio i Strakoshës. Në vazon e tretë është Ansi Agolli dhe Karabaku i tij, ndërsa në vazon e katërt me shumë gjasa do të jetë Eros Grezda me Rejnxhërsin.

Vazo 1

Sevilja (Spanjë)

Arsenal (Angli)

Çelsi (Angli)

Zenit (Rusi)

Bajer Leverkusen (Gjermani)

Dinamo Kiev (Ukrainë)

Beshiktash(Turqi)

Salcburg (Austri)

Olimpiakos (Greqi)

Vilareal (Spanjë)

Anderleht (Belgjikë)

Lacio (Itali)

 

Vazo 2

Sporting (Portugali)

Ludogorets (Bullgari)

Kopenhagen (Danimarkë)

Marsejë (Francë)

Sëlltik (Skoci)

Paok (Greqi)

Milan (Itali)

Genk (Belgjikë)

Fenerbahçe (Turqi)

Krasnodar (Rusi)

Astana (Kazakistan)

Rapidi Vjenës (Austri)

 

Vazo 3

Real Betis (Spanjë)

BATE Borisov (Bjellorusi)

Karabak (AZE)

Dinamo Zagreb (Kroaci)

RB Leipzig (Gjermani)

Eintraft Frankfurt (Gjermani)

Malmo (Suedi)

Spartaku Moskës (Rusi)

Standard Liezh (Belgjikë)

Zyrih (Zvicër)

Bordo (Francë)

Renes (Francë)

 

Vazo 4

Apollon (Qipro)

Rosenborg (Norvegji)

Vorskla Poltava (Ukrainë)

Slavia Pragë (Çeki)

Akhisar (Turqi)

Jablonec (Çeki)

AEK Larnaca (Qipro)

Vidi (Hungari)

Renxhërs (Skoci)

Dudelanzh (Luksemburg)

Spartak Tërnava (Sllovaki)

Sarpsborg (Norvegji)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online