Solskjaer: Ç’tu thosha, e mbajti Ajaksi fjalimin motivues!

Ole Gunar Solskjaer është ende trajner i përkohshëm te Mançester Junajtid, por jo për shumë kohë.

Norvegjezi ka rikthyer krenarinë në krahun e kuq të Mançesterit, me një fitore magjike në Paris, ndërsa pas ndeshjes u jep meritat djemve: “Nuk bëra ndonjë diskutim motivues, e bëri Ajaksi dje. Edhe ata kanë meritë në këtë përmbysje. Ky është Junajtid, i ka në gjak gjëra të tilla”.

Solskjaer ka arritur fitoren e nëntë rresht jashtë fushe: “Shpresa jonë ishte besimi te këta lojtarë. Donim një gol të shpejtë, por nuk e prisnim të pësonim 2 minuta më vonë. Reagimi ynë ishte fantastik, ditëm të vuanim deri në fund. 

“Penalltia? Ka gjithmonë dyshime. Jam eliminuar një herë nga Champions League duke humbur penallti në shtesë, me Molden, por jo këtë radhë. Normalisht penalltitë i gjuan Pol Pogba, por Markus është vetëm 21 vjeç dhe nuk ka frikë”.

“But it’s what we do. This is Manchester United.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online