Skocia publikon listën “Anti Shqipëri”

0

Trajneri i Skocisë, Alesk Mekleish, ka përzgjedhur listën me 23 lojtarë për ndeshjet  kundër Belgjikës (miqësore) dhe Shqipërisë (Nations League). Të gjithë lojtarët e kombëtares skoceze luajnë në kampionatet e ishullit britanik, përveç mesfushorit anësor Xhoni Rasëll, i cili aktivizohet në kampionatin amerikano-verior “MLS”.

Në listën e Mekleish emrat që bien më së shumti në sy jaën ato të dy mbrojtësve të krahut të majtë, Andy Robertson i Liverpulit dhe Kieran Tierni i Selltikut. Lojtar tjetër interesant është dhe kapiteni i Fulhemit Tom Kernei.

Portierë: Xhordan Arçer (Milluall)  Alan Mekgregor  (Rejnxhërs)

 Mbrojtës

 Xhek Hendry  (Selltik)  Çarli Mulgru  (Bllekbërn)  Stefën Odonëll  (Kilmarnok ) Andi Robertson (Liverpul) Grame Shini  (Aberdin) Xhon Sutar  (Hërts) Kieran Tierni  (Selltik)

 Mesfushorë

Stjuart Armstrong (Sauthempton) Tom Kernei (Fulham) Xhejms Forrest (Selltik), Rajan Frejsër (Bornmuth) Kevin Mekdonald  (Fulhem), Xhon Mekgin (Aston Vila) Kalum Mekgregor (Selltik) Skot Mektominei (Mançester Junajtid) Kalum Paterson (Kardif)

Sulmues

Leih Grifiths (Selltik) Oli Mekbërni (Suansi)  Met Fillips (Uest Brom) Xhoni Rasëll  (Sporting Kansas Siti)

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.