Skënderbeu ende me pushime, mundet nga ekipi i kategorisë së tretë

Miqësorja e parë e sezonit zakonisht është një stërvitje, me ekipe amatore, për të mos u lodhur e për të mos bërë figura të shëmtuara.
Edhe Skënderbeu atë ka bërë, duke u ndeshur me NK Shampion në Slloveni, ekip amator i kategorisë së tretë.
Fitore e lehtë? As që bëhet fjalë, sepse si me titullarët, ashtu edhe me rezervat, korçarët nuk ia dolën.
Pjesa e parë, me titullarët në fushë, u mbyll në barazim 1-1, me gol nga Donjet Shkodra, ndërsa në pjesën e dytë shënoi Plaku, ppr ndeshjen e fituan sllovenët.
Nuk ka vend për alarm, por Daja me të drejtë është në ankth, derisa skuadra të jetë e kompletuar.

NK Shampion – Skënderbeu                3-2

Shënues: Shkodra 30′ Plaku 65′

Formacioni titullar: Teqja, Vangjeli, Osmani, Jashanica, Mici, Dita, Nimaga, Muzaka, Gavazaj, Lilaj, Shkodra.