“Skemën time e dinë të gjithë”, Roshi i kënaqur pas barazimit: E dominuam lojën, patëm rastet tona

0

Shqipëria nuk ka arritur të marrë më tepër se barazimi në miqësoren ndaj Gjeorgjisë. Kjo përballje u mbyll ashtu si edhe nisi, në shifrat 0-0. Shumë ndryshime në mesfushë nga Reja, ndërsa në sulm e nisi Broja-Manaj.

Sulmuesi i Southampton nuk u duk në fushë dhe ngeli në stol me nisjen e së dytës, duke i lënë vendin Cikalleshit. Ky i fundit i dha një tjetër energji sulmit duke “bërë Brojën”. Rasti më i mirë i takimit u krijua pikërisht nga Cikalleshi. Në fund, pavarësisht tentativa, të dy ekipeve janë ndarë në barazimin 0-0. Pas përfundimit të ndeshjes, protagonsitët kanë dhënë intervistat e tyre për “Supërsport”.

Roshi: “Ishte ndeshje shumë e mirë. Të gjithë jemi koshientë që e kemi dominuar lojën. Por mos të harrojmë që Gjeorgjia ka një ekip shumë të mirë. Patëm rastet, por nuk shënuam. Ishte atmosfera e duhur për të shënuar. Skemën time e dinë të gjithë, por e di trajneri si e vendos. Me të kemi luajtur këtë skemë, shumë rrallë kemi luajtur 4-3-3”./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.