“Si ka mundësi? Anglezët habiten me shqiptarët”! Marku tregon besytninë dhe surprizën: Totenhemi do pushtohet, do futem me këngën e…

0

Më 25 shtator Florian Marku do të rikthehet përsëri në ring. Dëmtimet janë hedhur pas krahëve dhe tani ka ardhur koha për të synuar titullin e parë kampion. Boksieri shqiptar i pëlqen sfidat e vështira dhe do të ndeshet në stadiumin e Tottenham-it nën sytë e 70 mijë spektatorëve me kampionin Maksim Prodan.

Marku ishte i ftuar edhe në “Vizionin e Pasdites” ku komentoi mënyrën sesi shqiptarët bëhen një trup i vetëm jashtë shtetit dhe kjo ka habitur edhe anglezët. Gjithashtu boksieri shqiptar ka një besytni, këmba e djathtë. Sa i përket këngës që do të futet në ring, Marku do të ketë një krijim të Noizyt që i vjen si dedikim dhe do ta përdor në çdo ndeshje.

“Më kanë shkruar shumë shqiptarë, do të pushtohet nga shqiptarët stadiumi i Totenhemit. Këtu janë shumë të lidhur, madje më shumë se çdo shtet tjetër. Më kanë mbushur arenën kudo ku kam shkuar. Habiten edhe vetë anglezët, më thonë: “Si ka mundësi?”. Mesazhe të shumta kam edhe në këto momente, do e shihni vetë se çfarë çmendurie do jetë.

Besytnia? Po, kam fiksimin tim. Në fillim vesh dorezën e djathtë, kur futem në ring, futem me këmbën e djathtë. E kam si fiksim këtë. Kam folur me Noizyn dhe më ka kushtuar një këngë, atë do të dëgjoni teksa dal në ring”, tha Marku. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.