Si e ndryshoi fytyrën Liverpuli? Klop tregon arsyen e rënies: Nuk është justifikim, por kemi thyer këmbën

0

Si ndryshoi Liverpuli? Ekipi i Jurgen Klop rezultoi si dështim total në këtë sezon. Rezultatet negative i janë vendosur shpeshherë si përgjegjësi faktit se te kjo skuadër nuk janë më të bashkuar. Mane dhe Salah kanë përplasje me njëri-tjetrin dhe kjo shihet lehtësisht në fushën e lojës teksa lojtarët zgjedhin shpeshherë që të mos e shërbëjnë njëri-tjetrin.

Por Jurgen Klop e mendon ndryshe arsyen që e bëri Liverpulin të humbas shumë nga niveli i treguar në vitet e fundit me të në krye. “Ne kemi pasur shumë dëmtime në role kryesore. Disa mund të mendojnë se po e them për t’u justifikuar. Kemi humbur gjithë mbrojtjen tonë. Është si thyesh këmbën. Ti mund ta transformosh dhe të përshtasësh mesfushorët, por në atë pikë shtylla kurrizore është e prishur”, tha Klop. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.