“Shqipërinë e dua se jam shqiptar, Kosovën e dua se jam kosovar”! Shihni festën e kampionit të botës…Krasniqi

0

Robin Krasniqi është kampioni i botës për peshat e mesme dhe ky ishte një moment historik. Për herë të parë shqiptarët kanë një boksier të tyre që ka mbërritur kaq larg, duke arritur suksesin më të madh.

Në mbrëmjen e djeshme Krasniqi ka hedhur “knock-out” në raundin e tretë Dominick Boesel, që mbante titullin e kampionit të botës deri dje. Festa është e gjitha në ngjyrat kuqezi, ndërsa më poshtë mund të shihni edhe një moment emocionues të Robin Krasniqit duke kënduar këngë patriotike. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.