Shqipëria U21 e mbyll me fitore, Uellsi mposhtet sërish

Kombëtarja U21 e Shqipërisë ka fituar miqësoren e dytë me Uellsin. Kësaj radhe kuqezinjtë e drejtuar nga Alban Bushi mundën kundërshtarët me rezultatin 3 – 1. Autorët e golave për këtë takim ishin Bullari, Mala dhe Broja.

Ky ishte takimi i fundit për këtë grumbullim, ku në ndeshjet e para kombëtarja e Shpresave barazoi 2 – 2 me Turqinë në kualifikueset e Europianit U21 dhe  fitoi testin e parë miqësor ndaj uellsianëve me rezultatin 2 – 1.

Grumbullimi i ardhshëm i kombëtares U21 do të jetë ai i muajit shtator, në kuadër të ndeshjes ndaj Austrisë U21.

Shqipëri U21 3 – 1 Uells U21
Shënues: Bullari 8’, Mala 14’, Broja 68’ / Luis 90+1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online