Shpëtim Duro kthehet pas disa vite mbrapa në kohën e Partizanit: Më zëvendësoi një italian që ishte kuzhinier

Shpëtim Duro ka arritur në finalen e Kupës së Shqipërisë me Laçin. Pas barazimit të sotëm me shifrat 1-1 ndaj Teutës është arritur në fazën e fundit të këtij trofeu. Ndërkohë pas ndeshjes së sotme, Duro është kthyer disa vite mbrapa në kujtesë në vitin 2001, për italianin që e zëvendësoi te Partizani.

“Trajnerët italianë në Shqipëri? Nuk dua të flas për të gjithë, por Tiziano Gori ka qenë kuzhinier dhe e shoqja i punonte në ambasadën italiane. Duke ditur si ishte puna e vizave atëherë, e sollën si trajner në Shqipëri, por ai ka qenë kuzhinier”, deklaroi Duro për “Supersport”. /Sport Ekspres/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online