Shkëmbi do vazhdimësinë: Partizani? Ne gjithmonë kemi një objektiv në kokë

Trajneri Bledi Shkëmbi po bën mirë me Teutën e tij. Tekniku korçar mundi në fundjavë Skënderbeun me rezultatin 2-0 dhe tani kërkon që të marrë një tjetër rezultat pozitiv nga Partizani, që ka marrë kryesimin.
Për “RTSH Sport” numri 1 i stolit durrsak shprehet se skuadra e tij do të tentojë që të marrë maksimumin në një ndeshje të vështirë, por që sipas tij do të jetë dhe e bukur.

“Çdo fitore duhet të ndikojë për mirë, por këtë do e shohim nesër. Morëm fitore ndaj Skënderbeut, një prej skuadrave më të forta që nuk kishte humbje dhe patjetër që është kënaqësi, por kryesorja është që të kemi vazhdimësi në rezultat dhe në lojë”.

“Do të jetë një ndeshje e luftuar dhe e bukur, duke marrë në konsideratë dhe lojën që zhvillon dhe Partizani. Ne e respektojmë shumë kundërshtarin, por për ne gjithnjë mendimi dhe dëshira është për të fituar, më pas do të shohim se si do të shkojnë gjërat gjatë lojës”.

“E mira e këtij ekip është që kemi një grup solid jo me 11 apo me 13 lojtarë, por janë 20 lojtarë. Personalisht e kam të vështirë, por nesër uroj të bëjmë ato të duhurat për të marrë një rezultat pozitiv nesër”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online