Sevilja “peshkon” sërish në Itali, do Niangun, por Torino…

0

Sevilja vazhdon që të shohë Serinë A dhe kërkon fuqizime… Ideja e fundit e klubit andaluz, pasi ka siguruar Andre Silvën, është sulmuesi i Torinos, Mbaje Niang, që në Botërorin rus u paraqit mjaft mirë me skuadrën e Senegalit.

Edhe pse koha në Itali është e limituar, pasi nesër mbyllet merkato, Torino është duke arsyetuar për Simone Zazën, për të cilin Valencia kërkon të paktën 17-18 mln euro, aq sa granatat duan të përfitojnë nga shitja e Niangut.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.