Sekreti i Ferdinand: Isha i çmendur, e kaloja ditën mes birrave dhe vodkës!

Rio Ferdinand ka qenë një nga mbrojtësit më të fortë të viteve të fundit. 40-vjeçari ra në sy tek ekipi i Uest Hemit, aty ku luajti për pesë sezone, më pas shpërthimi me Lids Junajtid për të kaluar te Mançester Junajtid i Fergusonit, aty ku qëndroi 12 sezone duke fituar gjithçka.

Ai i dha fund karrierës në vitin 2015, ndërsa në një rrëfim për “The Guardian”, zbulon disa anë të errëta të jetës së tij. Rio ishte një mbrojtës potent dhe i frikshëm për sulmuesit kundërshtar, ndërsa po ashtu ishte dhe para… një gote birrë ose vodka!

Kur e mendon tani, nuk ndihet mirë për faktin që ka pirë aq shumë alkool, por forca e tij i dha mundësinë t’i jepte fund vesit të keq dhe të zhvillonte një karrierë të madhe.

Ferdinand kur ishte pjesë e Uest Hemit

PASIONI PËR ALKOOLIN – “Kur isha më i ri, isha komplet i çmendur. Kujtimet e karrierës time janë të turbullta, njerëzit flasin për episode ndeshjesh, ndërsa unë ulem dhe dremis. Nuk e kam idenë se për çfarë po flasin, nuk mbaj mend asgjë. E kam ekzagjeruar shumë. Pija shumë, mund të kaloja tetë, nëntë, ose dhjetë birra dhe më pas kaloja te vodka. Mund të vazhdoja duke pirë gjithë ditën.”

PENGU – “Atëherë kishte një tjetër kulturë në ndryshim nga ditët e sotme. Kur isha pjesë e Uest Hemit mendonim për futboll, për të birë dhe për t’u dëfryer në klubet e natës. Kur më pyesin nëse kam ndonjë peng nga karriera ime, u përgjigjem që nuk duhet të kisha pirë aq shumë alkool. Unë isha me fat dhe kam patur një aftësi natyrale për ta kapërcyer atë periudhë të jetës time.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online