“Sarri është një plak i ri”, presidenti i Empolit për Bajramin: Duhet të kompletohet, nuk flas tani sepse lëndohen

0

Presidenti i Empolit ka folur për mikrofonin e “Radio Marte”. Korsi ka dhënë mendimin e tij mbi zgjedhjet e bëra për trajnerët, si dhe për një nga elemetet më të çmuar të klubit të tij, Nedim Bajramin. Sa i përket fantazistit shqiptar, kreu i ekipit të Serisë A shprehet se ka zotëron shumë talent por duhet të kompletohet ende.

“Më mirë një ekip i ri i stërvitur nga një trajner me përvojë? Ndonjëherë disa trajnerë të rinj kanë mënyra të vjetra të punës në terren. Sarri është një i moshuar i ri, pastaj janë të rinjtë e vjetër. Na ndodhi që të gabonim trajnerët sepse ata nuk kishin karakteristikat për të kompletuar djemtë. Ne fituam Primavera Scudetto, kështu që luajtëm në të njëjtin nivel me Juventusin, Interin dhe Atalantën. Do të thotë që ka përmbajtje.

Bajrami? Lojtar i talentuar që duhet të kompletohet, dje ai hyri pak nga fundi. Të flasësh për lojtarët tanë tani lëndohen. Ne kemi një ekip të ri, jemi shumë të sigurt në aspektin e trajnerit, i cili mund të përmirësojë lojtarët tanë nga një këndvështrim individual”, ka thënë Fabricio Korsi./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.