VIDEO/ Napoli është surpriza e bukur e Serie A, tjetër fitore me goleadë për të marrë vendin e parë

Napoli është surprizua e bukur e sezonit më të ri të Seria A. Pas 5 javëve të para të kampionatit, të kaltrit ndodhen në vendin e parë të klasifikimit me 15 pikë të plota, dy më shumë se Interi dhe Milani që janë ndjekësit më të afërt. Ditën e sotme, skuadra e Spalleti-t mposhti me rezultatin 0-4 Sampdorian, duke marrë një tjetër fitore me goleadë.

Sulmuesi Osimhen vazhdon të jetë nga pikat më të forta te këtij klubi, ku ditën e sotme realizoi 2 gola. Për fatin e mirë të Napolit, kalendari i dy ndeshjeve të ardhshme është mjaft favorizues dhe me pak fat, mund të arrijnë 21 pikë të plota dhe të fillojnë shkëputjen nga vendi i dytë./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online