Sampaoli u jep fund pushimeve, Santos e josh me pagë të çmendur

0

Pesë muaj pas largimit nga kombëtarja e Argjentinës, Horge Sampaoli i është rikthyer profesionit të trajnerit, kësaj radhe në klubesh. Skuadra e re e teknikut argjentinas do të jetë “gjiganti” brazilian Santos.

Klubi që ka prodhuar ylli brazillian Nejmar ka njoftuar arritjen e marrëveshjes me trajnerin argjentinas, ndërsa në deklaratë thuhet se firmosja e kontratës do të bëhet këtë fundjavë.

Në të shkuarën Sampaoli ka trajnuar ekipe në Argjentinë, Ekuador, Peru dhe Kili. Suksesi më i madh i 58-vjeçarit ka qenë në krye të Universidad de Chile, me të cilët fitoi tre herë kampionatin kilian dhe një herë kupën Sudamerikana. Nga kontrata e re, Sampaoli do të përfitojë 3 milionë dollarë në sezon, një rekord ky për një trajner në kampionatin brazilian.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.