Rrugës për Air Albania/ UEFA merr vendim, përjashton Totenham me vendim tavoline

0

UEFA ka marrë vendim për ndeshjen mes Renes dhe Totenham. Kjo ndeshje do të nxirrte një tjet?r ekip që do kalonte më tej në Conference League, me finalen që do luhet në Air Albania.

Anglezët nuk dolën në fushë për shkak të COVID dhe nuk u gjet gjuha e përbashkët, për shtyrjen në datë tjetër. Për këtë arsye UEFA vendosi për fitoren 3-0 në tavolinë të Renes dhe kjo eliminon Totenhem. /Sport Ekspres/

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.