Rruga drejt Tiranës/ Lorik Cana hedh shortin dhe i gjen Marash Kumbullës makthin e vërtetë: Shqipëria nuk do zhgënjejë, stadium i mrekullueshëm

0

Lorik Cana ishte i ftuar për të hedhur shortin e çerekfinaleve të Conference League. Kapiteni legjendar i Shqipërisë është shprehur se miqtë që do të vijnë në Air Albania për finalen e këtij kompeticioni nuk do të zhgënjehen: “Shqipëria është hera e parë që pret një finale të këtij niveli dhe me ndihmën e UEFA-s po përgatitemi. Kjo është një nga ato mundësitë që nuk duhen humbur dhe nuk do të zhgënjejmë.

Stadiumi është i mrekullueshëm, njerëzit janë të rinjë dhe do të dimë se t’ju mirëpresim”, tha Cana. Sa i përket goglave të zgjedhura, për Marash Kumbullën është gjetur makthi i vërtetë. Roma do të përballet sërish kundër Bodo Glimt, ndërsa në transfertën e parë të këtij sezoni në përballjen mes këtyre dy ekipeve, ekipi italian humbi në shifrat 6-1 dhe Murinjo do të fajësonte Kumbullën për ta quajtur si nivel i dobët.

Bodo Glimt-Roma

Feynord-Slavia Pragë

Marsejë-PAOK

Leicester-PSV

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.