Roma blen Karsdorp, e dashura e tij çmend tifozët

Mbrojtësi holandez Rik Karsdorp është zyrtarisht i Romës. Vetëm 22 vjeç, holandezi ka 3 vite që luan titullar te Fejenordi dhe sezonin e fundit, që ishte edhe ai i kthimit te titulli, luajti 41 ndeshje si titullar për klubin nga Roterdami, përveçse është bërë titullar edhe te kombëtarja holandeze.

Një goditje e shkëlqyer, në teori, sepse lojtari duhet parë si do të ambientohet në Itali, por ndërkohë nuk ka nevojë për ambientim “blerja” tjetër, e dashura e tij, Astrid Bell.

Me mama italiane, Astrid ka mahnitur tifozët e Romës dhe jo vetëm ata, aq sa në mediat italiane lajmet për Karsdorp shoqërohen patjetër me ndonjë foto të së dashurës.

Blerje e bukur, Roma!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online